Севернокорейският лидер Ким Чен-ун е възвърнал теглото си и изглежда има здравословни проблеми, свързани със затлъстяването, като високо кръвно налягане и диабет, а неговите служители търсят нови лекарства в чужбина, за да го лекуват, съобщи южнокорейската Национална разузнавателна служба пред депутати, предаде Ройтерс.
Четиридесетгодишният Ким, известен с това, че е любител на чашката и тютюна, произхожда от семейство с история на сърдечни проблеми. И баща му, и дядо му, управлявали Северна Корея преди той да наследи властта през 2011 г., са починали от сърдечни проблеми.
Някои наблюдатели заявиха, че Ким, който е висок около 170 см и преди е тежал 140 кг, изглеждаше отслабнал значително през 2021 г., вероятно от промяна в диетата си. Но неотдавнашни кадри в държавните медии показват, че е възстановил теглото си.
Националната разузнавателна служба, главната шпионска агенция на Южна Корея, съобщи вчера пред законодателите по време на брифинг при закрити врата, че Ким отново тежи около 140 килограма и принадлежи към високорискова група за сърдечни заболявания по думите на един от депутатите.
Според него от Националната разузнавателна служба са казали на законодателите, че Ким е проявявал симптоми на високо кръвно налягане и диабет още преди десетина години.
Северна Корея е една от най-прикритите страни в света и на практика няма как външни лица да знаят точното здравословно състояние на Ким, отбелязва Ройтерс. Агенцията допълва, че освен това Националната разузнавателна служба няма добри резултати при потвърждаването на събитията в Северна Корея.
Здравословното състояние на Ким е обект на голямо внимание извън Северна Корея, тъй като той не е посочил официално свой наследник, който да поеме управлението на страната с усилено развиващ се ядрен арсенал, насочен срещу САЩ и техните съюзници.
Фактор
Четиридесетгодишният Ким, известен с това, че е любител на чашката и тютюна, произхожда от семейство с история на сърдечни проблеми. И баща му, и дядо му, управлявали Северна Корея преди той да наследи властта през 2011 г., са починали от сърдечни проблеми.
Някои наблюдатели заявиха, че Ким, който е висок около 170 см и преди е тежал 140 кг, изглеждаше отслабнал значително през 2021 г., вероятно от промяна в диетата си. Но неотдавнашни кадри в държавните медии показват, че е възстановил теглото си.
Националната разузнавателна служба, главната шпионска агенция на Южна Корея, съобщи вчера пред законодателите по време на брифинг при закрити врата, че Ким отново тежи около 140 килограма и принадлежи към високорискова група за сърдечни заболявания по думите на един от депутатите.
Според него от Националната разузнавателна служба са казали на законодателите, че Ким е проявявал симптоми на високо кръвно налягане и диабет още преди десетина години.
Северна Корея е една от най-прикритите страни в света и на практика няма как външни лица да знаят точното здравословно състояние на Ким, отбелязва Ройтерс. Агенцията допълва, че освен това Националната разузнавателна служба няма добри резултати при потвърждаването на събитията в Северна Корея.
Здравословното състояние на Ким е обект на голямо внимание извън Северна Корея, тъй като той не е посочил официално свой наследник, който да поеме управлението на страната с усилено развиващ се ядрен арсенал, насочен срещу САЩ и техните съюзници.
Още от Свят
Дипломатическият сканадал с РСМ стигна до НАТО, МВнР отрече да е огласило нотата за семейството на Мицкоски
Твърди се, че е заснет оригинален документ, който представлява дипломатическа кореспонденция между институциите на двете държави
Правителството заложи 5,7% дефицит в бюджета за тази година, иска още заеми
Кабинетът иска да тегли още дълг - над вече одобрените 3,8 милиарда евро
Финландия започна изграждането на ледоразбивачи за САЩ в Арктика
Доналд Тръмп и властите в Хелзинки обявиха, че американската брегова охрана ще придобие 11 ледоразбивача - 7 от тях ще бъдат построени в Съединените щати, а 4 във Финландия