Свят
По-малко от една трета от руснаците смятат, че Русия е европейска страна, само 27% се смятат за европейци
По-малко от една трета от руснаците смятат, че Русия е европейска страна, сочат резултатите от проучване на общественото мнение на независимата агенция "Левада център". През септември 2008 година този процент е бил 52%.
Този резултат е още по-драстичен при младите хора. 71% от младите руснаци не смятат Русия за европейска страна и само 27% от тях възприемат себе си като европейци.
Директорът на "Левада център" Лев Гудков е убеден, че резултатите еднозначно говорят за това, че Русия се отдалечава от Европа.
"Расте изолационизмът, като реакция на дългогодишната пропаганда. Антизападната пропаганда вече се е превърнала в една от съставните черти на режима и неговата лигитимация".
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Reuters: Русия засили ударите срещу Украйна, за да прикрие неуспехите си на фронта
В американския Institute for the Study of War смятат, че последната серия масирани удари срещу има за цел да отклони вниманието от краха на на Москва на бойното поле
Марко Рубио: Тръмп ще участва в срещата на върха на НАТО в Турция през юли
Тридесет и шестата среща на върха на Алианса ще се състои на 7 и 8 юли в президентския комплекс "Бештепе" в Анкара
Тръмп потвърди за разговора с ругатни: Да, казах на Нетаняху, че е „абсолютно луд“
Междувременно боевете продължават. Ливански източници от службите за сигурност съобщиха за най-малко шестима загинали при израелски удари с дронове в Южен Ливан