6 Декември, 2025

По заповед на Лукашенко в Беларус създават "доброволчески отряди"

По заповед на Лукашенко в Беларус създават "доброволчески отряди"

Снимка: vk.com

Според него, страната има нужда от паравоенни формирования на фона на войната в Украйна

Беларус създава доброволчески отряди по нареждане на президента Александър Лукашенко. В изказване пред Съвета за сигурност на Беларус той каза, че страната има нужда от паравоенни формирования на фона на войната в Украйна.

Развитието на събитията в Украйна, както се изрази Лукашенко, го принуждават да изгради допълнителна отбрана "във всеки град или село" в допълнение към наброяващата 45 000 души беларуска армия в "случай на агресия".

Министърът на отбраната Виктор Хренин поясни, че силите за териториална отбрана ще наброяват между 100 000 и 150 000 доброволци.

Преди година Лукашенко позволи на Москва да нахлуе в Украйна от беларуска територия. Миналата седмица президентът бе на изненадваща визита в Кремъл.

Сподели:

Коментари (0)

За Турция разоръжаването на "Хамас" не е основен приоритет

За Турция разоръжаването на "Хамас" не е основен приоритет

По-рано терористичната организация "Хамас" заяви, че няма да се разоръжи, макар че това е едно от условията на примирието.

Мъск поиска ликвидацията на ЕС

Мъск поиска ликвидацията на ЕС

Неговата платформа Х беше глобена от ЕК, тъй като нарушава закона за цифровите услуги на Европейския съюз (DSA) в области, свързани с осигуряването на прозрачност на рекламите и достъпа на изследователите до отворени данни и информация.

Хакан Фидан: Сирийските демократични сили не смятат да се интегрират в структурите на сирийската държава

Хакан Фидан: Сирийските демократични сили не смятат да се интегрират в структурите на сирийската държава

Той заяви, че Турция не е дала „празен чек“ на сирийското правителство да репресира.