25 Февруари, 2026

Почина един от убийците на Литвиненко

Почина един от убийците на Литвиненко

Дмитрий Ковтун (вляво)

Дмитрий Ковтун, единият от осъдените задочно от британски съд за убийството на бившия офицер от КГБ Александър Литвиненко, е починал на възраст 57 години.

За смъртта му съобщава другият осъден, депутатът от руската държавна Дума Андрей Луговой.

Според информацията Ковтун е починал от усложнения на коронавирус.

По данни на ТАСС, Ковтун е починал м московска болница, повече информация не се съобщава.

Припомняме, че Александър Литвиненко, който беше получил политическо убежище във Великобритания, почина след отравяне с полоний през 2006 година.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Легионът "Свобода на Русия": Ще устроим на Путин адска "движуха*“! Готвим му „изненада“!

Легионът "Свобода на Русия": Ще устроим на Путин адска "движуха*“! Готвим му „изненада“!

"Зимата той заложи на тактика, подобна на тази на нацистките войски при блокадата на Ленинград", смята Цезар

Опозиционна унгарска формация значително изпреварва партията на Орбан

Опозиционна унгарска формация значително изпреварва партията на Орбан

„Тиса“ продължава да укрепва позициите си от средата на януари: тя изпреварва „Фидес“ с 11 процентни пункта сред цялото население с право на глас, а преднината ѝ сред избирателите, които реално биха гласували, вече е достигнала 20 процентни пункта“,

Бербатов става съветник на Андрей Гюров

Бербатов става съветник на Андрей Гюров

Бившият капитан на националния отбор и най-резултатен реализатор в историята на българския футбол Димитър Бербатов поема нова публична функция. От днес той е назначен за съветник на министър-председателя Андрей Гюров, с ресор младеж и спорт.