28 Декември, 2025

Полицията освободи заложниците в аптека в Карлсруе, Германия

Полицията освободи заложниците в аптека в Карлсруе, Германия

Полицията в германския град Карлсруе е арестувала похитителя, държащ заложници в аптека.

По предварителна информация никой не е пострадал и заложниците са освободени.

Специалните сили са влезли в аптеката в 21:10 ч. местно време. "В момента сградата се претърсва", се казва в съобщение на полицията в Twitter.

Малко преди това местните медии съобщиха за началото на щурма на аптеката. Според "Фокус" свидетели са чули силни звуци, подобни на експлозии.

Извършителят е държал заложниците в продължение на няколко часа, поне от 16:45 ч. местно време. Според съобщения в германски медии извършителят е поискал от властите откуп в размер на 1 млн. евро./БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Канада обяви нови близо 2 милиарда долара за Украйна

Канада обяви нови близо 2 милиарда долара за Украйна

Канадският премиер Марк Карни осъди „варварството“ на последната бомбардировка на Киев от Москва, по време на срещата си с украинския президент Володимир Зеленски

Разликата в загубите между ВСУ и армията на Русия достигна "абсурдни цифри“: 1:15

Разликата в загубите между ВСУ и армията на Русия достигна "абсурдни цифри“: 1:15

В Купянск и околностите му ситуацията се намира под контрола на Силите за отбрана, а руската групировка в града фактически е лишена от логистика и изпитва остър недостиг

В Китай откриха огромно подводно златно находище

В Китай откриха огромно подводно златно находище

Пекин напоследък засилва проучването на минерали в цялата страна, като инвестира близо 64 милиарда долара в тази област от 2021 г. насам.