Полицията в Северна Македония арестува съдия от Върховния съд по подозрения в получаване на подкуп срещу незаконни действия.
Съдията е лишен от свобода на място по време на извършване на престъплението със сумата от 10 000 евро, съобщи македонското Министерство на вътрешните работи.
От МВР допълват, че очакват допълнителни указания от ресорния прокурор. Арестуваният съдия има право да се позове на своя имунитет, съобщи БГНЕС
Още от Свят
Китай е внесъл тайно хиляди тонове уран - стига за производството на 600 до 1500 ядрени бойни глави
„Тъй като този уран не е деклариран, добивът и извличането му не са официално регистрирани, няма никакви ограничения за крайната му употреба“
Зеленски назова нов срок за края на войната в Украйна
Той подчерта, че предстоящата зима е очевиден приоритет за всички, а основната задача на украинските посланици е да осигурят максимална подкрепа от международните партньори.
Фон дер Лайен към Санчес: Станалото в Сеута показа, че трябва да укрепим границите си
Сред възможните мерки Фон дер Лайен посочи „засилено наблюдение и, когато е необходимо, използване на физически прегради"