7 Декември, 2025

Половината британци смятат, че Обединеното кралство ще изчезне до 10 години

Половината британци смятат, че Обединеното кралство  ще изчезне до 10 години

Обединеното кралство може да не съществува в настоящата си форма до едно десетилетие, смятат половината от британците, сочи проучване, цитирано от Ройтерс.

Вотът, който подкрепи британското напускане на ЕС с 52 на 48% през 2016 г., напрегна връзките, които държат Англия, Шотландия, Уелс и Северна Ирландия в Обединеното кралство: Шотландия и Северна Ирландия гласуваха за оставане, а Англия и Уелс за развод с Брюксел.

И докато Лондон се движи към поредния краен срок за Брекзит – 31 януари, има все по-големи искания за референдум за независимост в Шотландия и за вот в Северна Ирландия за обединяване с Ирландия.

Шотландците отхвърлиха независимостта с 55 на 45% през 2014 г. 
Сподели:

Коментари (0)

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Полският външен министър отбелязва, че посланието на Мъск за премахване на ЕС е харесано от скандалния експрезидент на Русия Дмитрий Медведев, който пише в коментарите: „Точно така.“

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

По трагична ирония семейство Митал помага за доставката на ракетите, които редовно поразяват собствения му стоманодобивен завод в Кривий Риг.

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Местните жители са чули рева на самолет, летящ към границата преди експлозията. Самата експлозия е била толкова мощна, че е последвал „дъжд“ от шрапнели, пръст и камъни.