6 Декември, 2025

Полша купува от САЩ 250 танка "Abrams"

Полша купува от САЩ 250 танка "Abrams"


Вашингтон ще продаде на Варшава 250 танка "Abrams" във версия M1A2 SEPv3, заяви полският министър на националната отбрана Мариуш Блашчак.

"Много важна новина за сигурността на Полша. Държавният департамент (на САЩ) се съгласи да продаде 250 танка "Abrams" от най-новата версия M1A2 SEPv3", написа той в Twitter.

Блашчак нарече покупката един от най-значимите военни договори в полската история.

"Това е изключително важно за укрепването на отбранителните ни способности", заяви министърът.

По-рано, обявявайки покупката на танковете, полските власти заявиха, че планират да ги разположат по източните си граници. В тази посока страната граничи с Беларус и Украйна. /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

За Турция разоръжаването на "Хамас" не е основен приоритет

За Турция разоръжаването на "Хамас" не е основен приоритет

По-рано терористичната организация "Хамас" заяви, че няма да се разоръжи, макар че това е едно от условията на примирието.

Мъск поиска ликвидацията на ЕС

Мъск поиска ликвидацията на ЕС

Неговата платформа Х беше глобена от ЕК, тъй като нарушава закона за цифровите услуги на Европейския съюз (DSA) в области, свързани с осигуряването на прозрачност на рекламите и достъпа на изследователите до отворени данни и информация.

Хакан Фидан: Сирийските демократични сили не смятат да се интегрират в структурите на сирийската държава

Хакан Фидан: Сирийските демократични сили не смятат да се интегрират в структурите на сирийската държава

Той заяви, че Турция не е дала „празен чек“ на сирийското правителство да репресира.