7 Декември, 2025

Полски генерал: Русия е спокойна за западната си граница, тя се охранява от "неагресивния съюз" НАТО

Полски генерал: Русия е спокойна за западната си граница, тя се охранява от "неагресивния съюз" НАТО

Валдемар Скшипчак

"В Полша се засилват опасенията, че в случай на агресия от страна на Русия, армията на Беларус ще се включи в нападението", пише в своя статия за Defence 24 бившият командващ сухопътните войски генерал Валдемар Скшипчак.

Според него, при такава съвместна военна операция Русия би превзела прибалтийските републики за крок от 2 до 4 дни.

Генерал Скшипчак смята, че силите на НАТО в Източна Европа са недостатъчни.

"Участието в операциите в Сирия и Либия носят големи загуби. Урокът за руската армия в азерско-арменския конфликт подбужда руските политици и военни спокойно да се намесват в регионите на "руски интереси". Те спокойно се намесват в конфликти на други територии защото знаят, че западната им граница е най-безопасната от всички.  На практика тя се охранява от неагресивния съюз НАТО", пише военният.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

"Сметище за хора" - тайната сделка между САЩ и Есватини за трансфер на престъпници

"Сметище за хора" - тайната сделка между САЩ и Есватини за трансфер на престъпници

Според правителството на Есватини затворниците не представляват никаква опасност, тъй като се намират в сигурни изолирани сектори. Въпреки това живеещите в съседство изпитват безпокойство.

Според Келог краят на войната е "наистина близо"

Според Келог краят на войната е "наистина близо"

Кийт Келог заяви по време на Форума за национална отбрана „Рейгън“, който се провежда в Калифорния, че опитите за намиране на изход от "конфликта" са в „последните си метри“, които по думите му са най-трудните.

Еврокомисарят Кубилюс: Европа трябва да има свой собствен мирен план за Украйна

Еврокомисарят Кубилюс: Европа трябва да има свой собствен мирен план за Украйна

„На всеки шест месеца получаваме нови планове и по някакъв начин усещам, че тук чакаме да научим какви планове ще дойдат от Вашингтон тази година. Планове трябва да идват и от Брюксел и Берлин.“