Посланиците на страните от Евросъюза удължиха санкциите срещу Русия до 31 юли. Преди това беше постигнато политическо съгласие от страна на лидерите на държавите и правителствата от ЕС, съобщи журналистът от Radio Free Europe Рикард Йозвяк.
Информацията беше потвърдена от държавната информационна агенция ТАСС.
Решението трябва да бъде окончателно утвърдено от Съвета на ЕС и ще влезе в сила след публикуването му в официалния вестник на ЕС.
Санкциите заради незаконната окупация на Крим и намесата във военните действия, които се водят в Източна Украйна са насочени срещу финансовата, енергийната и отбранителните сектори на Русия.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Израел ликвидира двама активисти на „Хамас“ и „Ислямски джихад“ - ръководели са финанасова мрежа
Получавали са инструкции от „Хамас“, прехвърлили са на терористичната организяция около 169 милиона долара
Иран постави условие, за да започне нова фаза в преговорите със САЩ
250 000 души в Тирана протестираха срещу властта заради проекта на фамилията Тръмп
По време на демонстрациите, станали известни като "Революцията на фламингото", участниците скандираха „Албания не е за продан“ и настояха за оставката на министър-председателя