27 Март, 2025

Посланиците на страните от ЕС одобриха "европейския акт Магнитски"

Посланиците на страните от ЕС одобриха "европейския акт Магнитски"

Комитетът на постоянните представители на страните от ЕС(Coreper) одобри решение на Съвета на ИС и законодателния акт за ограничителни мерки заради сериозни нарушения и злоупотреби в областта на човешките права, съобщава журналистът от "Свободна Европа" Рикард Йозвяк.

"Посланиците дадоха зелена светлина на санкционния режим на ЕС за нарушаване на човешките права, който ще се прилага в целия свят и към държавни и недържавни субекти", написа Йозвяк в Twitter.

Режимът влиза в сила на 10 декември.

Този законопроект е по-известен под името "европейски акт Магнитски" и ще бъде утвърден с писмена процедура от Съвета на ЕС в близките дни. Той ще има глобален характер, засягащ нарушенията на човешките права по целия свят.

Превод: Faktor.bg

Сподели:
Пилот на F-16:  Западните самолети дават на Украйна възможност да нанася "много, много точни" удари

Пилот на F-16: Западните самолети дават на Украйна възможност да нанася "много, много точни" удари

"Руснаците се страхуват да се приближат до нас. В крайна сметка и от тяхната страна седи жив човек, който също не иска да умира", добави той

Почина кинозвездата Клайв Ревил - Император Палпатин от „Междузвездни войни“

Почина кинозвездата Клайв Ревил - Император Палпатин от „Междузвездни войни“

Една от най-емблематичните фигури в актьорския свят, с кариера на сцената и екрана, продължила над шест десетилетия

Доктрината "Тръмп" разруши световния ред, принуди европейските лидери спешно да вземат решение

Доктрината "Тръмп" разруши световния ред, принуди европейските лидери спешно да вземат решение

Част от Европа споделя мнението, че трябва да стане по-военно независима, но проблемът е, че другата част бавно го подкрепя.