21 Февруари, 2026

Потопеният от хусите "Рубимар" създава риск за морската екосистема

Потопеният от хусите "Рубимар" създава риск за морската екосистема

centcom.mil


Централното командване на въоръжените сили на САЩ (СЕНТКОМ) потвърди потъването в Червено море на кораба "Рубимар", който е собственост на Великобритания и бе атакуван от йеменските бунтовници хуси миналия месец, предаде Ройтерс, като се позова на техен пост в платформата "Екс".

Агенцията отбелязва, че СЕНТКОМ повтаря предупреждението на международно признатото правителство на Йемен, че товарът на потъналия кораб, превозващ тор от амониев нитрат, създава риск за морската екосистема в района, пише БТА.

Потъналият кораб за насипни товари също така "представлява риск от подводен сблъсък за други кораби, преминаващи през натоварените морски линии на корабоплавателния път", се казва в изявлението на СЕНТКОМ.
Сподели:

Коментари (0)

Украйна удари с "Фламинго" завод за  „Искандер“ и „Орешник“

Украйна удари с "Фламинго" завод за „Искандер“ и „Орешник“

Путин посети завода преди време. Според ASTRA, в местни чатове жители на града пишат за поразяване на цехове №22 и №36

Axios: В Белия дом е обсъждан и „крайният вариант“ – ликвидирането на аятолах Хаменей

Axios: В Белия дом е обсъждан и „крайният вариант“ – ликвидирането на аятолах Хаменей

В най-напрегнатия момент от кризата между Вашингтон и Техеран в Белия дом е била на масата и най-драстичната опция – физическото отстраняване на върховния лидер на Иран.

Белият дом: И държавите със сключени споразумения ще бъдат обложени с 10% мито

Белият дом: И държавите със сключени споразумения ще бъдат обложени с 10% мито

То дойде, след като Върховният съд отмени специфичните за отделни държави мита, наложени от Тръмп чрез извънредни икономически правомощия.