25 Февруари, 2026

Повишена готовност на частите за еър полисинг на НАТО

Повишена готовност на частите за еър полисинг на НАТО

Частите на НАТО за еър полисинг бяха поставени в повишена готовност, след като в петък руски изтребител „прехвана“ и прелетя в опасна близост до полски патрулен самолет над Черно море край Румъния, съобщи Ройтерс, цитирана от БТА.

Полският самолет Лет Л-410 е извършвал патрулен полет за европейската гранична служба ФРОНТЕКС в международното въздушно пространство източно от Румъния, когато според полските гранични власти руският изтребител на три пъти се приближил опасно близо и прелетял точно пред него на разстояние "около 5 метра". В резултат екипажът на патрулния самолет временно изгубил управление.

„Подразделенията на НАТО за еър полисинг бяха поставени в по-висока степен на бойна готовност в отговор на опасното поведение на руски военен самолет в близост до полски самолет на ФРОНТЕКС над Черно море близо до Румъния“, е казал в понеделник представител на НАТО, пожелал да остане неназован.

Той е допълнил, че НАТО „остава бдителна“ и е отпратил всякакви други въпроси към полските власти.
Сподели:

Коментари (0)

Нарендра Моди пред Кнесета: Индия стои твърдо зад Израел

Нарендра Моди пред Кнесета: Индия стои твърдо зад Израел

Моди: Индия стои твърдо зад Израел

Германия купува дронове камикадзе за своята армия

Германия купува дронове камикадзе за своята армия

Първата германска военна структура, която ще бъде оборудвана с новите системи, ще бъде групата на Бундесвера в Литва

Липсват важни разпити на ФБР по казуса „Епстийн“ - включително с обвинения срещу Тръмп

Липсват важни разпити на ФБР по казуса „Епстийн“ - включително с обвинения срещу Тръмп

В доказателствените регистри фигурират около 325 протокола от такива разпити - над от 90 от тях обаче липсват сред публикуваните от Министерството на правосъдието файлове