26 Февруари, 2026

Престрелка в Бахмут на изключително малки разстояния

Престрелка в Бахмут на изключително малки разстояния

Държавната гранична служба на Украйна е отблъснала 2 опита за пробив на щурмови групи

В Бахмут военнослужещи от една от граничните части са отблъснали два опита за нападение на руските сили. Загубите на противника се уточняват, пише РБК-Украйна с позоваване на канала Telegram на Държавната гранична служба.

"В Бахмут военнослужещите на една от граничните части спряха 2 опита за пробив на щурмовите групи на нашествениците през отбранителната линия. Войниците на ДПСУ (Държавна гранична служба на Украйна) отговориха с концентриран огън на артилерията и пехотата на щурмовите самолети. Престрелките се проведе на изключително малки разстояния", пише пресслужбата.

"Нашите войници се разправиха с врага с помощта на стрелково оръжие и ръчни гранати. Настъплението е отбито, а загубите на противника се констатират", се пояснява още в съобщението.
Сподели:

Коментари (0)

ЕС поиска проверка за връзките на бившия еврокомисар Питър Манделсън с Епстийн

ЕС поиска проверка за връзките на бившия еврокомисар Питър Манделсън с Епстийн

Брюксел иска да установи дали британският политик е нарушил кодекса за поведение на действащи и бивши еврокомисари

Хилари Клинтън настоя Тръмп да бъде разпитан  под клетва за връзките си с Епстийн

Хилари Клинтън настоя Тръмп да бъде разпитан под клетва за връзките си с Епстийн

Тя даде показания пред комисия в Камарата на представителите

Париж изригна: Кремъл размахва ядреното плашило, а обвинява Киев за "мръсната бомба"

Париж изригна: Кремъл размахва ядреното плашило, а обвинява Киев за "мръсната бомба"

От френското Министерство на отбраната считат, че обвиненията, отправени от руснаците относно предполагаемата подготовка за прехвърляне на ядрени компоненти на Украйна, за „безотговорни и груби провокации“