7 Юни, 2026

Продължава жп стачката в Гърция

Продължава жп стачката в Гърция


Продължава стачката на железничарите в Гърция. Те искат незабавни мерки за сигурността на пътниците след катастрофата с десетки жертви миналата седмица между пътнически и товарен влак по линията Атина - Солун.

Студентите ще протестират и днес.

Тази сутрин железничарите съобщиха, че продължават стачката за още 24 часа. Железопътният транспорт е блокиран за шести ден след катастрофата. Не се движат и товарните влакове, което вече затруднява снабдяването със стоки, коментират търговци. Те призовават железничарите да пуснат трафика поне на товарните превози.

Началникът на гарата в Лариса остава в ареста с тежки обвинения.

Властите съобщават, че роднини издирват още двама души, изчезнали от влака.

Роднините на починалите и пострадалите настояват за наказателно преследване срещу ръководството на железниците и министерството на транспорта.

Синдикати и студенти отново организират протести тази вечер, като призовават за мирно шествие. На демонстрациите вчера в Атина и Солун отново се стигна до сблъсъци с полицията, като пострадаха полицаи.
Сподели:
Крим в полублокада: ВСУ поеха под огневи контрол пътя към Чонгар

Крим в полублокада: ВСУ поеха под огневи контрол пътя към Чонгар

През май военният министър на Украйна Михаил Фьодоров заяви, че страната е започнала операция за унищожаване на руската логистика в окупираните територии

Хегсет: Плажовете на България, Гърция, Италия... са щурмувани от опасни идеологии и лодки с мъже

Хегсет: Плажовете на България, Гърция, Италия... са щурмувани от опасни идеологии и лодки с мъже

Церемонията за Д-ден чества десанта от 1944 г., когато американски и съюзнически сили преминаха Ламанша, за да започнат освобождението на Западна Европа от нацистката окупация. 

Лукашенко смени плочата: Няма да  воюваме в Украйна за чужда воля!  Не искаме да станем на кайма

Лукашенко смени плочата: Няма да воюваме в Украйна за чужда воля! Не искаме да станем на кайма

„Ние не си поставяме за цел да воюваме. Искаме да бъдем мирни хора, искаме да живеем в мир. Искаме мир. Носим мир на народите“, увери той.

Коментари (0)