Според инфекционист номер едно на САЩ доктор Антъни Фаучи, защитните маски могат да се превърнат в „сезонно облекло“ след пандемията, пише "Вашингтон екзаминър".
"Възможно е, след година или две или повече, през определени сезонни периоди, когато върлуват респираторни вируси като грип, хората всъщност да изберат да носят маски, за да намалят вероятността да се заразят с тези болести, пренасяни от дихателните пътища", заяви водещият експерт по инфекциозни болести в страната.
"Тази година имахме практически несъществуващ грипен сезон само защото хората правеха онези неща за общественото здраве, които бяха насочени предимно срещу COVID-19", добави той.
Той също така обясни, че САЩ могат наистина да продължат напред в света след коронавируса, само ако по-голямата част от населението получи ваксината.
Фактор
"Възможно е, след година или две или повече, през определени сезонни периоди, когато върлуват респираторни вируси като грип, хората всъщност да изберат да носят маски, за да намалят вероятността да се заразят с тези болести, пренасяни от дихателните пътища", заяви водещият експерт по инфекциозни болести в страната.
"Тази година имахме практически несъществуващ грипен сезон само защото хората правеха онези неща за общественото здраве, които бяха насочени предимно срещу COVID-19", добави той.
Той също така обясни, че САЩ могат наистина да продължат напред в света след коронавируса, само ако по-голямата част от населението получи ваксината.
Още от Свят
Лавров май си е изгубил ума - прехвърли вината на САЩ, че няма споразумение за мир с Украйна
Външният министър на Русия директно атакува изявление на Марко Рубио, според който в Аляска не са сключили споразумение, а само са обсъдили предложения как да бъде прекратен конфликта в Украйна
Израел изненадващо удари в Южен Ливан
Това е първата подобна атака, откакто Вашингтон обяви рамково споразумение между Израел и Ливан
Европа попадна в капана на жегата, огненият фронт се движи към Балканите
Горещата вълна ще достигне своя пик през уикенда, като в някои части на континента термометрите ще надхвърлят 40 градуса