Прогноза за екстремни температури
Очаква се лятото на 2024 г. в Европа да бъде едно от най-горещите през последните години, според прогнозата на Европейския център за средносрочни прогнози на времето (ECMWF), която беше препубликувана от метеорологичната служба на Националната обсерватория на Атина, съобщи Дарик с позоваване АНА-МПА.
Прогнозата за екстремни температури за лятото се изчислява на близо +2,5ºC по-висока от климатичната стойност за периода 1993-2016 г.
Най-горещото лято през последните години беше през 2022 г. и беше много близо до една от екстремните прогнозни стойности от май 2022 г.
Още от Свят
Кога Украйна ще има собствена балистични ракети: Зеленски разкри сроковете
Той отбеляза, че е проведено съвещание, посветено на подготовката на украинската балистична програма и изпълнението на задачите по антибалистичната програма FREYJA.
Италиански боклукчии издириха в сметта печеливш лотариен билет за 1 млн. евро. Върнаха го!
Директорът на компанията Роберто Никола Тоскано определи случая като „истинско чудо
Украинският самолет в Лайпциг, който се опитаха да взривят, е превозвал боеприпаси
Експертизата на криминалистите показа, че към намерения до самолета дрон е било прикрепено силно експлозивно вещество от висок клас - за военна употреба