Окупационната администрация на украинския град Донецк е приела постановление за преименуването на града на 9 май-Денят на победата, 22 юни и денят на освобождението на Донбас. През тези три дни градът ще се нарича "Сталино".
Донецк от 1869 до 1924 година се нарича Юзовка— в чест на основателя на града, британския индустриалещ Джон Джеймс Юз, от 1924—1929 година се нарича "Сталин", а от 1929—1961 — Сталино.
Припомняме, че окупационните власти на Луганска област пък бяха решили, че "на паметни дати, свързани с Великата Отечествена война, град Луганск временно ще бъде наричан "Ворошиловград".
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Радан Кънев е новият лидер на ДСБ
В състезанието за поста той надделя над депутата Йордан Иванов, а третият кандидат - представителят на софийската организация Васко Василев, се оттегли
Моджтаба Хаменей заплаши с „неизбежно“ отмъщение за смъртта на баща му
Всъщност няма независимо потвърждение за авторството на обръщението, нито за това в какво състояние е сегашният върховен лидер на Иран
Европа се въоръжава - може ли да замести американските технологии?
С програмата ELSA (European Long-Range Strike Approach) шест европейски страни, сред които Франция, Германия и Великобритания, искат да разработят редица високоточни оръжия с голям обсег