10 Април, 2026

Протестиращи подпалиха сградата на съда в Оукланд, нападнаха полицейски участък

Протестиращи подпалиха сградата на съда в Оукланд, нападнаха полицейски участък


Протестиращи в Оукланд са подпалили сградата на съда в града, разбили са прозорците на полицейския участък и са нападнали полицейски служители.

„Подстрекатели от тълпата подпалиха сградата на съда в окръг Аламеда. Моля, избягвайте този район”, написа полицията в Оукланд на страницата си в Туитър.

Според информацията от правоохранителните органи, демонстрантите са хвърлили „опасни снаряди” срещу полицаите, разбили са прозорците на полицейския участък и са рисували графити по стените на сградата.

Няколко от протестиращите се опитали да премахнат поставените от полицията заграждения.

По информация на местната телевизия KRON, в протестите участват около 600 човека. За момента няма информация за извършени арести, съобщава БГНЕС.
Сподели:

Коментари (0)

Путин обяви Великденско примирие в Украйна

Путин обяви Великденско примирие в Украйна

То ще започне в 16:00 часа на 11 април и ще продължи до края на деня на 12 април

Марко Рубио благодари на  България за подкрепата в разговор с Гюров

Марко Рубио благодари на България за подкрепата в разговор с Гюров

В областта на ядрената енергетика двамата поставиха фокус върху необходимостта от осигуряване на доставки на ядрено гориво от алтернативни източници. 

Мерц: Германското правителство се опитва да възобнови директните разговори с Техеран

Мерц: Германското правителство се опитва да възобнови директните разговори с Техеран

Германският канцлер Фридрих Мерц обяви възобновяване на диалога с Иран и предупреди, че военните действия на Израел в Ливан могат да провалят мирните преговори със САЩ. Германия е готова да се включи в мисия за сигурност в Ормузкия проток.