7 Март, 2026

Путин и Байдън приеха предложението на Макрон за нова среща на върха

Путин и Байдън приеха предложението на Макрон за нова среща на върха

Путин и Байдън

Френският президент Еманюел Макрон е предложил провеждането на нова среща на върха между руския лидер Владимир Путин и президента на САЩ Джо Байдън, като и двете страни са приели предложението по принцип, съобщиха от Елисейския дворец.

"Той (Макрон) предложи среща на върха между президента Байдън и президента Путин, а след това и с всички заинтересовани страни по въпросите на сигурността и стратегическата стабилност в Европа. Президентите Байдън и Путин приеха по принцип идеята за такава среща на върха", се казва в изявлението.

Отбелязва се, че срещата на върха може да се състои само "ако Русия не нахлуе в Украйна". Москва категорично отхвърля приписваните ѝ от Запада планове за нападение срещу съседната страна.

Държавният секретар на САЩ Антъни Блинкен и външният министър на Русия Сергей Лавров ще подготвят дневния ред на новата среща на върха, по време на срещата си на 24 февруари, добавиха от Елисейския дворец./БГНЕС, АФП
Сподели:

Коментари (0)

Белият дом: помощта на Русия към Иран не променя хода на войната

Белият дом: помощта на Русия към Иран не променя хода на войната

Белият дом омаловажи информацията, че Русия предоставя разузнавателни данни на Иран за американски военни цели. Доклади сочат, че Москва може да е предавала координати на кораби и самолети на САЩ в Близкия изток, докато Кремъл избягва директен коментар.

Разузнавателни данни на САЩ: Пекин се готви да достави на Иран компоненти за ракети

Разузнавателни данни на САЩ: Пекин се готви да достави на Иран компоненти за ракети

„Китай е по-предпазлив в своята подкрепа. Той иска войната да приключи, защото тя застрашава неговите енергийни доставки“, каза пред изданието един от източниците

Киев: Седемте служители на украинска банка, които Орбан взе за заложници, са свободни

Киев: Седемте служители на украинска банка, които Орбан взе за заложници, са свободни

Сибига написа в социалната мрежа "Екс", че освободените му сънародници са преминали украинската граница и са в безопасност