29 Декември, 2025

Путин призна: Положението с COVID-19 в някои региони на Русия се влошава

Путин призна: Положението с COVID-19 в някои региони на Русия се влошава

Руският президент Владимир Путин отбеляза влошаване на ситуацията с разпространението на COVID-19 в някои региони на страната.

"За съжаление заплахата от коронавирус все още не е отстъпила, в редица региони ситуацията дори се е влошила", каза държавният глава на среща с депутати от Държавната дума, съобщи ТАСС.

Както беше съобщено по-рано във федералния оперативен щаб за борба с инфекцията, броят на потвърдените случаи на коронавирусна инфекция в Русия се е увеличил през последния ден със 17 378, до 5 334 204.

В Московска област има нови 1811 случая, които се превръщат в максимална стойност от началото на пандемията (срещу 1638 ден преди това), 1046 - в Санкт Петербург, 268 - в района на Нижни Новгород, 243 - в Република Бурятия, 199 - в Воронежка област.

В момента 326 070 души продължават лечението в Русия.

Повишаването на честотата на случаите на COVID-19 има в "около 65 от общо 85 региона" на Русия, заяви министърът на здравеопазването Михаил Мурашко, цитиран от БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Китай започна военни маневри около Тайван

Китай започна военни маневри около Тайван

Китайската армия използва миноносци, фрегати, бомбардировачи, изтребители и дронове. Тайван изпрати свои кораби в зоните, където са забелязани китайски плавателни съдове.

Албин Курти обяви победа за своята партия на парламентарните избори в Косово

Албин Курти обяви победа за своята партия на парламентарните избори в Косово

Изборният резултат е достатъчен, за да може "Самоопределение" да си сътрудничи единствено с партиите на малцинствените общности за съставянето на правителство.

Урсула фон дер Лайен: Необходими са железни гаранции за сигурността на Украйна

Урсула фон дер Лайен: Необходими са железни гаранции за сигурността на Украйна

„Европа е готова да продължи да работи с Украйна и нашите партньори от САЩ, за да затвърдим този напредък."