22 Януари, 2026

Путин заповяда специален комитет да разследва взривяването на Кримския мост

Путин заповяда специален комитет да разследва взривяването на Кримския мост

Русия обвини за взрива Русия

Русия започна разследване на взрива върху Кримския мост, съобщи Следственият комитет на страната.

По заповед на президента Владимир Путин разследването трябва да се води от специално създаден комитет.

"Според предварителната информация, тази сутрин на автомобилната част на Кримския мост от страната на полуостров Таман е бил взривен камион, което е причинило запалване на седем резервоара с гориво от влакова композиция, пътуваща към полуостров Крим. Вследствие на това две платна се срутили във водата", съобщиха от комитета.

Драматични видеоклипове в социалните медии показаха гигантския мост - изключително важен за Кремъл и открит от президента Владимир Путин през 2018 г. - в пламъци и частично рухнал в морето.

Председателя на Държавния съвет на Крим Владимир Константинов обвини Украйна за инцидента, съобщи БГНЕС.

Сподели:

Коментари (0)

Кийт Келог:  Украйна трябва да преживее зимата, за да получи предимство във войната

Кийт Келог: Украйна трябва да преживее зимата, за да получи предимство във войната

"Владимир Путин търси път как достойно да излезе от тази ситуация, защото разбира: тази война няма да я спечели“, заяви бившият специален пратеник на президента на САЩ

Тръмп с ново салто мортале: Няма да използвам сила срещу Дания, нито ще налагам мита заради Гренландия

Тръмп с ново салто мортале: Няма да използвам сила срещу Дания, нито ще налагам мита заради Гренландия

"Въз основа на една много продуктивна среща, която проведох с генералния секретар на НАТО Марк Рюте, ние оформихме рамката на бъдещо споразумение във връзка с Гренландия и, в действителност, с целия Арктически регион", заяви той

Председателят на Европейския съвет на фона на заплахите на Тръмп: Готови сме да се защитаваме 

Председателят на Европейския съвет на фона на заплахите на Тръмп: Готови сме да се защитаваме 

"Европейският съюз разполага със силата и инструментите за това“, увери Антониу Коща