Ваксината ще бъде произвеждана в Индия, Бразилия, Китай и Южна Корея за износ в други страни
"Русия засега не успява да организира масово производство на ваксината срещу коронавирус, страната няма мощности за това", призна руският президент Владимир Путин на форума "Россия зовет" ("Русия зове".
"Има определени проблеми, свързани с наличието или отсъствието на определен оборудване за разгръщането на масово производство", добавя Путин.
Но руската страна се е договорила с индийското правителство там да бъдат произведени над 100 милиона дози от руската ваксина "Спутник V".
Фондът за преки инвестиции, създаден от руското правителство, съобщи, че се е договорил с индийската компания Hetero, в началото на 2021 година да започне производство на ваксината.
В момента в Индия се провеждат изпитания на втората и третата фаза на руската ваксина, преди тя да бъде разрешена за производство.
Ваксината ще бъде произвеждана и в Бразилия, Китай и Южна Корея за износ в други страни.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Все по-нагъл Кремъл: Срещата на върха в Париж е „коалиция на войнолюбци“
„Това са държавите, които предприемат враждебни действия срещу Русия, затова ще следим ситуацията много внимателно“, заяви Песков
Лекари без граници: Русия целенасочено и системно атакува болници в Украйна - това е военно престъпление
„Тези удари са твърде систематични, твърде чести и твърде прецизни, за да бъдат случайни“
NYT: Путин е затънал в Украйна, Тръмп – в Иран. Какво е общото и какви са разликите между двете войни
Според изданието те имат допирни точки в редица геополитически аспекти – включително влиянието върху енергийните пазари и доставките на системи за противовъздушна отбрана