7 Декември, 2025

Рама към Скопие: Приемете предложението – друго няма да има

Рама към Скопие: Приемете предложението – друго няма да има

Еди Рама

Албания ще настоява да бъде отделена от Северна Македония по пътя към ЕС, ако Скопие отхвърли френското предложение


Скопие трябва да приеме предложението за деблокиране на евроинтеграцията, да се възползва от възможността и да не допусне да остане пред вратите на ЕС още 17 години.

За това призова управляващите в Скопие премиерът на Албания Еди Рама по повод френското предложение за даване старт на преговорите на РС Македония за членство в Европейския съюз.

„Казвам ви: Приемете го, защото друго предложение няма да има. Това е последното. Не ви трябва да стоите пред вратите на ЕС още 17 години. Вратите трябва да се отворят и по този начин ще може да се обсъждат всички въпроси посредством диалог между България и Северна Македония. Отворете тази врата. Отворете я сега”, заяви Рама в интервю за телевизия „Канал 5”.

Той подчерта, че сега е моментът да се направи избор. Според него, би било голяма грешка предложението да не се приеме, тъй като в противен случай държавата ще бъде оставена на заден план и никой няма да има желание да се върне към нея. Именно поради тази причина предложението не бива да се отхвърля.

„Проследих цялата тежка работа, която беше свършена, особено в Мадрид, за да бъдат задоволени притесненията на македонската страна. Президентът Макрон заложи целия си авторитет за 48 часа - ден и нощ и благодарение на добрите ми отношения с него, както и благодарение на Буяар Османи, който беше невероятен в своето търпение, издръжливост и упоритост. Новото предложение е окончателно - трябва да разберете, че е окончателно, и аз силно вярвам, че моментът е подходящ и е абсолютно правилно да приемете и отворите тази врата,”

Еди Рама потвърди, че Албания ще настоява да бъде отделена от Северна Македония по пътя към ЕС, ако Скопие отхвърли френското предложение, съобщава БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

"Не съм нареждал да ликвидират всички на борда" - Хегсет се оправда за операциите срещу нарколодки

"Не съм нареждал да ликвидират всички на борда" - Хегсет се оправда за операциите срещу нарколодки

Министърът уточни, че не е присъствал по време на операцията.

Мерц пред мемориала "Яд Вашем": Ще запазим жив спомена за ужаса на Холокоста

Мерц пред мемориала "Яд Вашем": Ще запазим жив спомена за ужаса на Холокоста

"Германия трябва да отстоява съществуването и сигурността на Израел."

Президентът на Чехия: Всички ние ще загубим, ако Путин победи в Украйна

Президентът на Чехия: Всички ние ще загубим, ако Путин победи в Украйна

Неотдавнашните твърдения за тайни преговори между САЩ и Русия, особено по отношение на предаването на украинска територия на Москва, опасно напомнят на Мюнхенското споразумение от 1938 г.