27 Август, 2026

Разбиха българска банда, крала използвано олио във Франция

Разбиха българска банда, крала използвано олио във Франция


Българска следа в кражбата на голямо количество употребявано олио във Франция, което бива продавано за рециклиране и превръщано в биогорива. Медиите в страната съобщават, че е била локализирана организирана престъпна група, специализирана в кражбата на олио от големи вериги заведения за бързо хранене, след което го продавала за преработка в Нидерландия.

Френските власти твърдят, че за последните години цената за тон използвано олио се е качила от 150 на 1200 евро за тон. Точно в този скок на пазара са намерили доходоносен бизнес и нашите сънародници.

При спецакция френската полиция е нахлула в помещения, използвани от българската банда. В тях са открити 250 варела с използвано крадено олио, възлизащи на 36 000 литра. Употребяваната мазнина се продава съвсем легално и в Белгия, и в Испания. Има фирми, изкупуващи това олио, които след това го рециклират посредством специални машини и го използват като биогориво.

През 2016 година във Франция бе приет закон, според който всички заведения и ресторантьори, които използват олио и отпадъчна мазнина, са длъжни да го събират в бидони или варели. Причината – ако то попадне в канализация може да бъде особено замърсяващо. Ако разпоредбата не се спазва нарушителите ги грозят до 2 години затвор и глоба от 75 000 евро.
Сподели:
Европейски дипломати ще убеждават Вашингтон, че континентът се въоръжава

Европейски дипломати ще убеждават Вашингтон, че континентът се въоръжава

Откакто Тръмп встъпи в длъжност през януари миналата година за втория си мандат в Белия дом, НАТО е под безпрецедентно напрежение, като някои от държавите членки са обезпокоени, че Вашингтон може и да не остане напълно ангажиран с алианса

Разузнаването на САЩ свързва взривния дрон на летище „Лайпциг/Хале“ с руското ГРУ

Разузнаването на САЩ свързва взривния дрон на летище „Лайпциг/Хале“ с руското ГРУ

Дронът, за който се предполага, че е бил насочен към украински товарен самолет, превозващ боеприпаси, беше открит на 5 август на пистата на летището

„Хамас“ се съгласила да предаде властта в Газа, Нетаняху остава скептичен

„Хамас“ се съгласила да предаде властта в Газа, Нетаняху остава скептичен

Върховният представител на Тръмп за Газа - Николай Младенов, предупреди, че възобновяването на боевете ще обезсмисли всички международни планове за възстановяване

Коментари (0)