22 Декември, 2025

Редактор, нахлула в новините на руската ТВ, протестира срещу цензурата и режима на Путин

Редактор, нахлула в новините на руската ТВ, протестира срещу цензурата и режима на Путин

Мариана Овсяникова протестира срещу руската цензура

Редактор, нахлула в студиото на предаването "Время" по руската държавна телевизия Първи канал в знак на протест срещу режима на Кревмъл. Тя е задържана и ще бъде съдена. 

„Момичето може да бъде подведено под отговорност, включително по член 20.3.3. от Кодекса за административните нарушения („Публични действия, насочени към дискредитиране на използването на въоръжените сили на Руската федерация с цел защита на интересите на Руската федерация и нейните граждани, поддържайте международния мир и сигурност")", каза източникът.

В момента жената е задържана. Марина Овсяникова работи като редактор в Първи канал. В момента тя се намира в полицейското управление на квартал Останкино.

Родена е в Одеса през 1978 г.

По-рано беше съобщено, че телевизията започна вътрешна проверка за инцидента, при който жената влезе в кадър по време на живото излъчване на новините на телевизията. Тя държеше плакат, на който пишеше "Спрете войната. Не вярвайте на пропагандата. Тук ви лъжат".

Преди явяването в ефир Овсяникова записала видео, в което нарича събитията в Украйна "престъпление".

"Срам ме е, че си позволих да лъжа от телевизионния екран. Срам ме е, че позволих руснаците да бъдат превърнати в зомбита", обясни Овсяникова.

Тя призова руския народ да протестира срещу войната, като каза, че само хората могат да "спрат лудостта"./БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Файненшъл таймс: Как бавният Париж изненада решителния Берлин

Файненшъл таймс: Как бавният Париж изненада решителния Берлин

На срещата на върха в Брюксел се реши да се отпусне на Украйна кредит в размер на 90 млрд. евро. Анонимен представител на Елисейския дворец настоя, че Макрон е изиграл решаваща роля в сключването на сделката.

Изгориха руски самолети Су-30 и Су-27 за около 100 млн. долара на летището в Липецк

Изгориха руски самолети Су-30 и Су-27 за около 100 млн. долара на летището в Липецк

Планирането на специалната операция на летището край Липецк отне две седмици, отбелязаха от Главното разузнавателно управление (ГРУ) на украинското Министерство на отбраната

Нова Зеландия сключи споразумение за свободна търговия с Индия

Нова Зеландия сключи споразумение за свободна търговия с Индия

„Това уникално споразумение, което се сключва веднъж в поколение, създава възможности, каквито новозеландските износители никога не са имали в Индия“, подчерта новозеландският министър на търговията и инвестициите