18 Юни, 2026

Рекорд: 49 градуса по Целзий бяха измерени в Делхи

Рекорд: 49 градуса по Целзий бяха измерени в Делхи


Рекордната температура от 49,2 градуса по Целзий бе измерена в столицата Делхи на фона на интензивна гореща вълна в Северна Индия, предаде Би Би Си.

Това е петата гореща вълна в столицата от март.

Официални в много части на страната призовават хората да вземат предпазни мерки, тъй като температурите ще останат високи.

По-рано този месец премиерът Нарендра Моди поиска ръководителите на отделни щати да подготвят планове за намаляване на влиянието на екстремните жеги.

Докато горещите вълни са нещо обичайно в Индия, особено през май и юни, лятото започна тази година с високи температури още през март. 
Сподели:
Техеран: Президентите на САЩ и Иран да подпишат споразумението, слагащо край на войната

Техеран: Президентите на САЩ и Иран да подпишат споразумението, слагащо край на войната

Американският президент заяви на заключителната пресконференция на Г-7, че е готов да „бомбардира до основи“ Иран, ако страната наруши споразумението

Плетенчук: За руснаците започва ад!  Готвят се за украински десант в Крим

Плетенчук: За руснаците започва ад! Готвят се за украински десант в Крим

„Ако се наложи, ще проведем всяка операция, необходима за освобождаването на украински Крим“, заяви представителят на украинските ВМС

Макрон похвали срещата на върха

Макрон похвали срещата на върха

„Тази среща наистина ни позволи да се координираме много тясно, за да отговорим на кризите и да работим по големите предизвикателства на нашето време“, добави френският президент.

Коментари (0)