3 Април, 2026

Рейтингът на Байдън падна под 40% за първи път от встъпването в длъжност

Рейтингът на Байдън падна под 40% за първи път от встъпването в длъжност

Джо Байдън


Последният път, когато президентът на САЩ Джо Байдън се радваше на повече от 50% обществена подкрепа, беше в началото на мандата му в Белия дом. Оттогава насам броят на неговите гласове рязко спадна поради недоволството от изтеглянето от Афганистан, кризата по границите, рязко растящата инфлация и много други неуспехи.

Натрупаните данни от социологическите проучвания предвещават лоши новини за администрацията на Джо Байдън: делът на одобряващите работата му в Овалния кабинет вече е по-нисък от 40% за първи път, откакто е на власт.

Негативните данни бяха публикувани от RealClearPolitics, която предава резултатите от няколко проучвания, включително проведени от YouGov, Rasmussen, Ipsos, Morning Consult и много други.

Според обобщението средно 54% от американците не одобряват представянето на Байдън, а само 39% от тях подкрепят президента.

Последният спад в рейтинга на Байдън идва на фона на вътрешнополитическите и външнополитическите проблеми на Съединените щати. У дома 46-ият президент все още се бори да преодолее бурята от инфлация, нарастващите цени на енергията и бензина и по-високите цени на наемите.

На световната арена Вашингтон продължава да се намесва в напрегнатата ситуация около Украйна, заплашвайки с тежки икономически санкции Русия и оглавявайки хорото на обвиняващите Москва, че "струпва войски" на границата със съседната страна и се готви да я "нападне".

Освен напрежението, свързано с Украйна, Джо Байдън си навлече негативни реакции заради трескавото си изтегляне от Афганистан и рекордния брой мигранти, които се опитват да преминат нелегално южната граница на САЩ. /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Ердоган към Путин: Усилията на Турция за приключване на войната между Русия и Украйна да не бъдат възпрепятствани

Ердоган към Путин: Усилията на Турция за приключване на войната между Русия и Украйна да не бъдат възпрепятствани

"Анкара не одобрява нападенията над Иран, както и отговора на Техеран", заяви турският президент

Най-малко 8 души са убити при руски удари срещу Украйна

Най-малко 8 души са убити при руски удари срещу Украйна

Министърът на външните работи на Украйна Андрий Сибига съобщи, че близо 500 дрона и ракети са били изстреляни срещу страната му

Скандал с европейски субсидии разтърси гръцкото правителство, в ход са рокади

Скандал с европейски субсидии разтърси гръцкото правителство, в ход са рокади

Разследването е за декларации с невярно съдържание за несъществуващи пасища и измислени селскостопански дейности