3 Юни, 2026

Ройтерс показа разрушения и осеяни с трупове улици в Мариупол

Ройтерс показа разрушения и осеяни с трупове улици в Мариупол


Агенция Ройтерс публикува шокиращи кадри от обсадения град Мариупол. На тях се виждат разрушенията от бомбардировките, както и улици, осеяни с трупове на цивилни граждани.

Журналистите са посетили града в близост до Металургичния завод Илич, един от двата завода, в които украинските военни отблъскват атаките на руските войски, криейки се в подземни тунели и бункери.

„Заводът се превърна в руини от усукана стомана и взривен бетон, без никакви признаци на защитници. Няколко тела на цивилни лежаха по близките улици, включително жена с розово яке и бели ботуши. Някой е нарисувал знакът за противопехотна мина на оградата на напълно разрушена бензиностанция", съобщават журналистите.

Един-единствен признак на живот е забелязан в града: по разрушените улици се лутала стара червена кола с лист хартия с надпис "Деца", залепен на предното му стъкло.

Преди дни кметът на Мариупол заяви, че от началото на руската инвазия в града са загинали около 20 000 цивилни граждани. По данни на Главното разузнавателно управление на Министерството на вътрешните работи в Мариупол са регистрирани 13 руски мобилни крематориума за почистване на улиците от телата на загинали цивилни.

В блокирания Мариупол остават около 120 000 цивилни.

Бойци от полк "Азов", украински морски пехотинци и мотострелци продължават да защитават Мариупол, съобщава БГНЕС
Сподели:
Reuters: Русия засили ударите срещу Украйна, за да прикрие неуспехите си на фронта,

Reuters: Русия засили ударите срещу Украйна, за да прикрие неуспехите си на фронта,

В американския Institute for the Study of War смятат, че последната серия масирани удари срещу има за цел да отклони вниманието от краха на на Москва на бойното поле

Марко Рубио: Тръмп ще участва в срещата на върха на НАТО в Турция през юли

Марко Рубио: Тръмп ще участва в срещата на върха на НАТО в Турция през юли

Тридесет и шестата среща на върха на Алианса ще се състои на 7 и 8 юли в президентския комплекс "Бештепе" в Анкара

Тръмп потвърди за разговора с ругатни: Да, казах на Нетаняху, че е „абсолютно луд“

Тръмп потвърди за разговора с ругатни: Да, казах на Нетаняху, че е „абсолютно луд“

Междувременно боевете продължават. Ливански източници от службите за сигурност съобщиха за най-малко шестима загинали при израелски удари с дронове в Южен Ливан

Коментари (0)