Румънската национална комисия за управление на извънредни ситуации е упълномощила министерствата на здравеопазването и на вътрешните работи да подпишат споразумение за прехвърляне в Германия на тежко болни пациенти с COVID-19, съобщи Аджерпрес, цитирани от БТА.
Прехвърлянето ще бъде извършено със самолет на румънското министерство на отбраната или на германските военновъздушни сили.
По-рано Групата за стратегическа комуникация съобщи, че в Румъния няма свободни места за интензивно лечение на пациенти с COVID-19.
Още от Свят
На 100 години почина "Маестрото" - бившият председател на американския Федерален резерв
Дългогодишният председател на Федералния резерв Алън Грийнспан се превърна в един от най-влиятелните икономически политици на своята епоха
Business Insider: Крим в изолация – ударите с дронове нарушават логистиката на полуострова
В Севастопол, където живеят около 580 хиляди души и са разположени ключови руски военни бази, местната окупационна администрация също обяви вечерни ограничения за работата на обществения транспорт, търговските обекти и заведенията за хранене.
Трудният път за постигането на мира между САЩ и Иран
Създадена е комуникационна линия за осигуряване на безопасно преминаване на кораби през Ормузкия проток. Крайният успех на преговорите е свързан със спирането на огъня в Ливан и подкрепата на Израел.