15 Март, 2026

Русия бомбардира украинско село, вадят хора под отломките

Русия бомбардира украинско село, вадят хора под отломките

Това е поредната цинична атака на Русия срещу цивилни.

Трима души са били ранени при руски обстрел по село в Донецка област, Източна Украйна, предаде държавната новинарска агенция "Укринформ", като се позова на ръководителя на регионалната военна администрация Вадим Филашкин.

Той съобщи във Facebook, че в селището са били пуснати две бомби с прецизно насочване, а една ракета е поразила триетажна сграда, чийто вход се срутил. По предварителна информация трима души са били ранени, а петима остават под отломките, написа Филашкин. Той коментира, че това е "поредната цинична атака" на Русия срещу цивилни.

Руското министерство на отбраната междувременно обяви, че противовъздушната отбрана на страната е свалила тази нощ три украински дрона над Воронежка област, предаде ТАСС. На балкон в жилищен блок е избухнал пожар, който вече е потушен.

За момента Украйна не е коментирала атаката във Воронежка област. През последните месеци обаче тя засили въздушните си нападения срещу руска военна инфраструктура с цел подкопаване на военната кампания на Москва, посочва Ройтерс. Близо до Воронеж има руска военновъздушна база, където според местни медии са разположени изтребители бомбардировачи "Су-34".

Русия често нанася удари в Украйна с военни самолети от този вид, отбелязва Ройтерс.

Сподели:

Коментари (0)

В Иран са арестувани 20 души по подозрения в сътрудничество с израелското разузнаване

В Иран са арестувани 20 души по подозрения в сътрудничество с израелското разузнаване

Прокурор заяви, че силите за сигурност са разкрили и ликвидирали няколко "мрежи от наемници, свързани с Израел"

Северна Корея тества ракетни системи, способни да носят ядрен заряд

Северна Корея тества ракетни системи, способни да носят ядрен заряд

Ким Чен Ун наскоро заяви, че със САЩ могат „да се разбират“, ако Вашингтон признае Северна Корея като ядрена държава.

Мощни експлозии отекнаха в столицата на Бахрейн - Манама

Мощни експлозии отекнаха в столицата на Бахрейн - Манама

Властите заявиха, че от началото на иранските удари са прехванати 125 ракети и 203 дрона