Русия е преживяла "най-смъртоносния" септември от времето на Втората световна война, съобщава Bloomberg като се позовава на свои източници.
Росстат публикува данни, че през септември са починали 201 945 души, което е с 31 228 смъртни случаи повече, отколкото през септември 2020 година.
Според демографа Алексей Ракша пикът на смъртността ще бъде достигнат през ноември.
"Моята прогноза за ноември е за над 260 хиляди смъртни случаи, което е абсолютен рекорд в следвоенната ни история", прогнозира той.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Fortune: Войните в Украйна и Иран се сливат в мащабен конфликт, който въвлича и неутрални държави
Главният геополитически стратег на Alpine Macro Дан Аламариу смята, че атаката в Средиземно море може да се отрази върху цените на природния газ в Европа, транспортните тарифи и застрахователните разходи
Михайло Федоров: Ще спечелим войната за независимост благодарение на асиметрията и технологиите
"Разказах пред The New York Times как ще изглежда войната на бъдещето", споделя във Фейсбук бившият министър на отбраната на Украйна
ВСУ поразиха руски стратегически бомбардировачи на летище „Енгелс“
В резултат на удара на територията на летището е избухнал пожар, съобщи Генералният щаб на ВСУ