27 Декември, 2025

Русия евакуира няколко гранични селища в Курска област

Русия евакуира няколко гранични селища в Курска област

Губернаторът на руската Курска област Алексей Смирнов нареди днес задължителна евакуация на жителите на всички селища в два района в областта, разположени на до 15 километра от границата с Украйна, съобщиха Ройтерс и ТАСС.

„Въз основа на оперативната информация на регионалните оперативни щабове и с цел да се осигури сигурността, е взето решение за задължителната евакуация на населените места от Рилски и Хомутовски район, които се намират в 15-километровата зона, прилежаща към границата с Украйна“, написа Смирнов в канала си в социалната мрежа „Телеграм“.

„Уважаеми земляци, моля ви да се отнесете с разбиране към настоящата ситуация и да следвате всичките препоръки на силите за сигурност и местните власти“, допълни той.

Курска област стана сцена на ожесточени битки от началото на август, когато части на Въоръжените сили на Украйна нахлуха през границата. През последните дни руските въоръжени сили се опитват да изтласкат украинските от територията на страната.
Сподели:

Коментари (0)

Ген Бен Ходжис: Уиткоф и зетят на Тръмп искат да сключат сделка и да си тръгнат, но Путин...

Ген Бен Ходжис: Уиткоф и зетят на Тръмп искат да сключат сделка и да си тръгнат, но Путин...

"Единственият начин за водене на преговори с Русия е да се действа силно и твърдо, без да се отстъпва пред нейните искания", смята той.

Рейтингът на Тръмп сред работническата класа удари исторически минимум

Рейтингът на Тръмп сред работническата класа удари исторически минимум

Като причина  Newsweek посочва факта, че избирателите са принудени постоянно да се борят с проблемите, свързани с достъпността на работните места.

Зеленски: Имаме своите червени линии

Зеленски: Имаме своите червени линии

Той отбеляза, че днес, на път за Флорида, докато се намира в Канада, ще проведе разговори с европейски лидери, чиято подкрепа е важна за Украйна