На територията на Беларус днес започва първият етап на военните учения "Съюзна решимост-2022", в хода на която ще бъде отработена борба с незаконни въоръжени формирования, съобщава руското МО.
По данни на Министерството, руско-беларуските учения се провеждат пет полигона и четири летища на територията на Беларус. В тях участват мотострелкови подразделения, артилерийски разчети, танкови екипажи и БМП, разчети на противотанкови управляеми ракетни комплекси.
Първият етап на ученията ще продължи до 9 февруари.
В него руските подразделения ще създадат групировки на беларуска територия и ще сформират отбрана на важни държавни обекти и въздушни граници.
Вторият етап ще продължи до 20 февруари, на който ще се отработват отразяване на агресия отвън, борба с тероризма и защита на интересите на Съюзната държава.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Техеран: Президентите на САЩ и Иран да подпишат споразумението, слагащо край на войната
Американският президент заяви на заключителната пресконференция на Г-7, че е готов да „бомбардира до основи“ Иран, ако страната наруши споразумението
Плетенчук: За руснаците започва ад! Готвят се за украински десант в Крим
„Ако се наложи, ще проведем всяка операция, необходима за освобождаването на украински Крим“, заяви представителят на украинските ВМС
Макрон похвали срещата на върха
„Тази среща наистина ни позволи да се координираме много тясно, за да отговорим на кризите и да работим по големите предизвикателства на нашето време“, добави френският президент.