24 Май, 2025

Русия разгръща допълнителни оръжия в някои свои области

Русия разгръща допълнителни оръжия в някои свои области

Сергей Лавров

Външният министър на Русия предупреди, че в някои области на страната сигурността се засилва в отговор на "рисковете", които предизвикало членството на Финландия и Швеция в НАТО. 

"Вече сме взели организационно решение. Ще разгърнем допълнителни оръжия, които ще бъдат адекватни на заплахите, които може да възникнат на територията на Финландия и Швеция", заяви Сергей Лавров, министър на външните работи на Руската федерация.

Тази седмица парламентът на Унгария официално одобри присъединяването на Швеция към Алианса. С това влиянието на НАТО в района на Балтийско море нараства.

На Международния дипломатически форум в Анталия Лавров коментира и изказванията на западни лидери от последните дни. 

По-рано американският министър на отбраната, Лойд Остин, заяви, че НАТО може да влезе в директен конфликт с Москва, ако Киев загуби войната. От друга страна, френският президент потвърди, че стои зад думите си за изпращането на войски в Украйна, което вече предизвика разнопосочни реакции сред лидерите от НАТО. Еманюел Макрон настоя, че казаното е добре обмислено. 

Преди дни The Wall Street Journal разкри условия, свързани с мирните преговори между Киев и Москва от пролетта на 2022 г. Тогава е имало предложение Украйна да стане "постоянно неутрална държава, която не участва във военни блокове", както и Крим да бъде под фактически руски контрол. Авторите от американското издание допускат, че сега исканията на Кремъл може да бъдат по-високи. 
Сподели:

Коментари (0)

Тръмп: Не търся споразумение с ЕС, митата ще са  50%

Тръмп: Не търся споразумение с ЕС, митата ще са 50%

Според него, европейците „не се отнесоха към САЩ както трябва“ . Скот Бесент даде да се разбере, че заплахите на президента са насочени към оказване на натиск върху Съюза по време на преговорите за евентуална сделка.

Александър Невзоров:  Путин и неговият клуб от старчески вампири са примитивни, кръвожадни глупаци

Александър Невзоров: Путин и неговият клуб от старчески вампири са примитивни, кръвожадни глупаци

Тази война, както вече знаем, нямаше никаква причина, освен халюцинациите на руския диктатор. Но това вече няма значение — важно е накъде се движи историята

12 души са ранени при нападение с нож на главната жп гара в Хамбург

12 души са ранени при нападение с нож на главната жп гара в Хамбург

Това съобщиха от местните полиция и пожарна, предаде АФП