6 Февруари, 2026

Русия се оплака: Берлин отказа на посолството ни достъп до Навални

Русия се оплака: Берлин отказа на посолството ни достъп до Навални

Руското посолство в Берлин получи отказ от германското външно министерство на искането за консулски достъп до Алексей Навални.

Руското външно министерство обръща внимание на факта, че според него степента на изкуствено раздутата истерия около Навални в Германия не намалява.

От министерството подчертаха, че считат изявленията на германските политици за липса на готовност в Русия за диалог с Германия в рамките на съществуващите специализирани двустранни механизми, за откровена лъжа.

„В това отношение напомняме, че германската страна продължава да игнорира предложенията за установяване на практическо сътрудничество в интерес на изясняване на обстоятелствата от така нареченото „отравяне“ на Навални в рамките на правна помощ и консултации. На 24 септември тази година Генералната прокуратура Русия вече е подготвила четвърто искане за правна помощ в това отношение, което е изпратено на германската страна. Продължаваме да настояваме да получим отговор на тези апели", се казва в изявлението, цитирано от БГНЕС.

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп: Предотвратих ядрена война между Русия и Украйна

Тръмп: Предотвратих ядрена война между Русия и Украйна

По думите му вместо удължаване на договора СНВ-III трябва да бъде разработен нов договор, който да действа „още дълги години в бъдеще

Тръмп подкрепи Орбан за изборите в Унгария, но едва ли ще му помогне

Тръмп подкрепи Орбан за изборите в Унгария, но едва ли ще му помогне

Орбан реагира бързо на думите на Тръмп, като написа във Facebook: „Благодаря ви, г-н президент!“

Зеленски: Следващият кръг от преговорите с Русия вероятно ще се проведе в САЩ

Зеленски: Следващият кръг от преговорите с Русия вероятно ще се проведе в САЩ

Специалният пратеник на САЩ Стив Уиткоф заяви по-рано, че тристранните преговори с Русия и Украйна са били конструктивни и ще продължат през следващите седмици