29 Март, 2025

Русия - в центъра на политическата битка между Байдън и Тръмп

Русия - в центъра на политическата битка между Байдън и Тръмп

Джо Байдън и Доналд Тръмп

Двамата претенденти влязоха в задочен спор за финансирането на Украйна

Смъртта на опозиционера Алексей Навални в руски затвор изостри политическата реторика на САЩ към руския президент Владимир Путин и неговата инвазия в Украйна. Тази тема показа ясно разделение между президента Джо Байдън и неговия най-голям съперник за поста - Доналд Тръмп, предаде Voice of America.

Байдън обвини Кремъл и заплаши със строги санкции заради смъртта на Навални в арктическа наказателна колония. Той заяви, че независимо от това дали Путин е наредил пряко или не, той е виновен за смъртта на руския опозиционер.

Тръмп и Републиканска партия заеха различна позиция. Кандидатът за президент заяви, че няма да подкрепи НАТО толкова активно, колкото Байдън.

Наскоро той посочи, че е жертва на политическо преследване и сравни себе си с Алексей Навални. „Ние се превръщаме в комунистическа държава по много начини“, каза Тръмп.

Той не посочи как точно ще сложи край на войната в Украйна, но заяви, че ако беше президент, Путин нямаше да нападне страната

Републиканците запитаха защо трябва да финансират конфликта. Част от тях са уверени, че ще приемат блокирания пакет от помощи от 95 милиарда долара.

Сподели:
Зеленски се опълчи на Путин: Аз съм легитимен президент, и вие - военнопрестъпник

Зеленски се опълчи на Путин: Аз съм легитимен президент, и вие - военнопрестъпник

Руският диктатор се страхува да преговаря с Украйна, страхува се да преговаря лично с мен, защото няма аргументи за преговори

Мъск раздава милиони в Уисконсин – купува влияние или „спасява“ съда?

Мъск раздава милиони в Уисконсин – купува влияние или „спасява“ съда?

Това е поредният му опит да наклони везните в решаващи избори, използвайки финансовата си мощ.

The Telegraph: Заради ситуацията на фронта до Великден може да се стигне до примирие

The Telegraph: Заради ситуацията на фронта до Великден може да се стигне до примирие

Според британски анализатор най-малкото и двете страни се държат така, сякаш активните военни действия ще спрат в близко бъдеще