21 Август, 2026

Русия заплашва с "ответни мерки" Лондон заради новите санкции

Русия заплашва с "ответни мерки" Лондон заради новите санкции

Министърът на външните работи Доминик Рааб нарече включените в санкционния списък "бандити, деспоти, диктатори и техни съучастници",

Русия заплаши Великобритания с ответни мерки, след като Лондон въведе санкции срещу 25 руски граждани заради участието им в нарушаването на човешките прлава, съобщава The Daily Mail.

Припомняме, че министърът на външните работи Доминик Рааб нарече включените в санкционния списък "бандити, деспоти, диктатори и техни съучастници", като в него влизат не само руски граждани, но и на Саудитска Арабия, КНДР и Мианмар.

Някои от руските граждани в списъка са причастни към смъртта на руския адвокат Сергей Магнитски.

На санкции са подложени председателят на Следствения комитет на Русия, заместник-генералния прокурор, бившият директор на следствения затвор "Матроска тишина", бивш заместник-министър на вътрешните работи на Русия, четирима съдии.

Според руската страна, новите санкции на Великобритания "са поредната политическа грешка", която ще предизвика ответни мерки.

Превод: Faktor.bg

Сподели:
Кислица: Путин не иска мирни преговори, защото смята, че Украйна няма да преживее зимата

Кислица: Путин не иска мирни преговори, защото смята, че Украйна няма да преживее зимата

Според него Москва разчита на продължителното въздействие на войната и на зимните условия, за да отслаби Украйна и да подобри собствените си позиции.

Украйна се готви да посрещне специалния пратеник на Тръмп: републиканец посочи дата

Украйна се готви да посрещне специалния пратеник на Тръмп: републиканец посочи дата

The Times отбелязва, че Тръмп винаги е харесвал „победителите“, а Зеленски е повишил позициите си в неговите очи, след като той и страната му са доказали своята устойчивост срещу Русия.

Ердоган би загубил евентуален балотаж от всеки опозиционен кандидат

Ердоган би загубил евентуален балотаж от всеки опозиционен кандидат

Следващите избори в Турция са насрочени за 2028 г. По конституция Ердоган може да се кандидатира отново само ако парламентът реши изборите да бъдат произведени предсрочно в рамките на настоящия му мандат

Коментари (0)