21 Юли, 2026

Русия засилва кибератаките срещу Хърватия

Русия засилва кибератаките срещу Хърватия

Ръководителят на хърватската Агенция за сигурност и разузнаване Даниел Маркич заяви в интервю за в."Вечерни лист" днес, че Русия засилва кибератаките срещу Хърватия. Според Маркич целите са основно министерства и данъчната администрация с оглед кражба на чувствителна информация, предаде Хина, цитирана от БТА.

Не само държавни институции, но и големи компании са обект на атаки от киберпрестъпни групи и държавно спонсорирани групи, е посочил Маркич пред вестника.

Той припомня, че през последните години НАТО и ЕС започват да назовават кой стои зад подобни кибератаки.

Като отчитаме сегашната ситуация и войната в Украйна, вече няма причина да премълчаваме подобри развития. Подкрепяни от Русия кибрепрестъпни групи извършват някои от тези атаки, е изтъкнал Маркич.

Той е посочил, че не може да изключи прехвърляне на военната агресия от Украйна към други страни.

Същевременно наш дълг е да бъдем бдителни за всички развития в района около нас, е добавил Маркич.

Можем да видим, че операцията на Русия в Украйна не върви, както е планирала Москва, и не можем да изключим варианти Русия да използва други начини, включително кибератаки в света, за своите планове, е изтъкнал Маркич.

Сподели:
Дезертьорство: Да те върнат от Германия обратно при Путин

Дезертьорство: Да те върнат от Германия обратно при Путин

Историята на Никита Звездов, който не иска да се бие във войната на Путин, успява да избяга от войсковата си част и да стигне до Германия, където е заплашен вместо да получи убежище, да бъде върнат в Русия

WSJ: Украйна сключи договор да произвежда оръдие на BAE Systems, ракети „Пейтриът“ са следващите?

WSJ: Украйна сключи договор да произвежда оръдие на BAE Systems, ракети „Пейтриът“ са следващите?

Киев подписа споразумение за производство на гаубици с дизайн на BAE Systems, което е потенциален тест за способността на страната да произвежда и други още по-сложни чуждестранни оръжия

Липецк, Волгоград и отвъд: Русия е във вихъра на ракетна и дронова атака

Липецк, Волгоград и отвъд: Русия е във вихъра на ракетна и дронова атака

Въз основа на анализ на кадри от очевидци, пожарът е избухнал близо до местната ТЕЦ и Новолипецкия металургичен завод, съобщава Телеграм каналът ASTRA

Коментари (0)