22 Декември, 2025

Руска ракета удари украинска болница в Днипро

Руска ракета удари украинска болница в Днипро

Снимка: Twitter


Един човек е загинал, а петнадесет са били ранени след като руска ракета е ударила украинска болница в град Днипро, пише украинският президент Володимир Зеленски в Telegram.

"Ракетна атака по клиника в град Днепър. Към момента един човек е загинал, а 15 са ранени", пише Зеленски в изявление в социалната мрежа.

Беше публикувано и видео, на което се вижда как от сгради без покрив с избухнали прозорци се стеле дим, съобщава АФП.

Спасители работят на мястото на инцидента, за да разчистят отломките и да спасят пострадалите, каза украинският президент.

Ударът по медицинското заведение беше остро разкритикуван от Зеленски.

"Руските терористи за пореден път потвърждават статута си на бойци срещу всичко хуманно и честно", каза той в изявлението си.

Местните медии публикуваха видеоматериал, на който се вижда как спасители помагат на хора с кръв по лицата да избягат от клиниката през коридори, пълни с отломки.

Според регионалния военен администратор Сергий Лисак през нощта са регистрирани масирани атаки чрез дронове и ракети в Днепропетровска област.

През нощта обстрел е подпалил една къща и е повредил две други в Днипро, каза той, цитиран от БГНЕС.
Сподели:

Коментари (0)

Украйна удари мощно нефтен терминал в Краснодарския край на Русия

Украйна удари мощно нефтен терминал в Краснодарския край на Русия

"Военната разузнавателна служба увеличава ударните санкции върху енергийния сектор на държавата-агресор, която е пряко замесена във финансирането на войната ", заяви източник

Муцунски: Не трябва да е проблем евроинтеграцията ни за това, че търсим интереса си в спора с България

Муцунски: Не трябва да е проблем евроинтеграцията ни за това, че търсим интереса си в спора с България

През последните 30 години РС Македония е променяла няколко пъти конституцията си, знамето си, името си, а да не говорим дори за поредицата от национални отстъпки, които са направени, оплака се македонският външен министър

Джей Ди Ванс: Има пробив в преговорите за мир

Джей Ди Ванс: Има пробив в преговорите за мир

„Седейки тук днес, не бих твърдял с увереност, че ще стигнем до мирно решение. Мисля, че има голяма вероятност да го направим, и голяма вероятност да не го направим“, заяви вицепрезидентът на САЩ