Оксана Баулина беше част от екипа на Алексей Навални
Руската журналистка Оксана Баулина, която беше част от екипа на Алексей Навални, загина при обстрел в Киев, съобщи Дойче веле. Тя беше в Украйна като кореспондент на изданието The Insider.
Баулина е снимала в Киев разрушенията, причинени от руските обстрели, в Подолски район на украинската столица. Докато тя е документирала пораженията се е разразил нов ракетен обстрел. Заедно с нея е загинал още един цивилен, а двама от хората, които са я придружавали, са ранени и са приети в болница, според информация на The Insider.
Преди да започне работа в изданието Оксана Баулина е работила в основания от Алексей Навални Фонд за борба с корупцията (ФБК). След като Кремъл обяви ФБК за екстремистка организация, тя напусна Русия и замина за Украйна, като част от екипа на The Insider.
Още от Свят
NBC: Хегсет обмисля да се кандидатира за президент, обсъжда темата с близките си
Самият Хегсет отрече информацията като "абсолютно невярна"
Лиценз за Storm Shadow за Киев: защо Москва реагира с истерия?
Фактът, че Париж и Лондон се съгласиха да предоставят на Украйна лиценз за производство на Storm Shadow/SCALP, все още не означава, че производството на такива ракети ще започне бързо
37 са вече жертвите на руската атака в Киевска област, детонирал е склад за боеприпаси, поразени са 50 жилищни сгради
"Тези, които са допуснали това да се случи, трябва да бъдат подведени под отговорност за решенията си... Правилата са ясни: боеприпаси не може да се съхраняват в близост до домове или други жилищни райони." - каза президентът Зеленски