Четирима души, сред които 10-годишно момиче, бяха убити тази вечер при руски ракетен удар по Одеса. Това съобщи в Телеграм губернаторът на Одеска област Олег Кипер.
Той уточни, че са ранени 7 души.
Единият от пострадалите е в тежко състояние, наложило се е да му бъдат ампутирани и двата крака. Предпалага се, че при удара е използвана балистична ракета "Искандер".
По-рано губернаторът на Курска област в Русия Ромна Старовойт съобщи, че украински дрон е атакувал автомобил в село Апанасовска.
На място са загинали пътуващите в автомобила баща и двете му малолетни дъщери.
![Руски ракетен удар уби четирима в Одеса, сред тях 10-годишно дете](/static/downloads/uploads/Images_3/U/ukrayna-vuzdushni-udari_1_.jpg)
Още от Свят
Израелската армия съобщи, че е ликвидиран командир на "Хамас" в Ливан
Напоследък е планирал терористични атаки, ръководени и финансирани от Иран
Защо срещата в Париж беше организирана толкова внезапно?
Днес европейски държавни и правителствени ръководители се срещат в Париж, за да обсъдят как да реагират на новия курс на САЩ и политическата риторика на американския президент Доналд Тръмп
Зеленски уговаря с президента на ОАЕ връщане на пленени украинци
Обединените арабски емирства имат съществена роля като посредник за връщането на пленени и задържани в Русия по време на войната украинци, сред които много деца