Руският патрулен кораб "Сергей Котов" е бил унищожен в Крим, съобщава Telegram-каналът "Крымский ветер".
Съобщава се, че той е потопен по време на нощни атаки, като жителите на Керч съобщават за най-малко пет мощни взрива.
"Крымский ветер" пише, че в резултат от удара има жертви, но за самия кораб е нужно потвърждение на информацията.
Информацията за унищожаването на кораба обаче се потвърждава от руски "военни блогъри" които съобщават, че той е бил атакуван от дронове.
По-късно "Украинская правда" позовавайки се на свои източници съобщи, че "Сергей Котов" е бил унищожен в резултат на специална операция на ГУР на украинското Министерство на отбраната.
До момента няма официална информация от Украйна или РФ.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Ванс е фаворитът на Тръмп за кандидат на републиканците за президентския вот през 2028 г.
Част от традиционните партийни спонсори продължават да подкрепят Рубио, докато Ванс разчита основно на по-младото крило на движението MAGA
Испанските служби разследват подготовка за нова миграционна вълна към Сеута
Заключението е, че призивът за ново нахлуване е реален и документиран във Facebook, WhatsApp и Instagram
Иран обмисля да налага глоби на кораби "нарушители" в Ормуз - в размер до 20% от стойността на товара им
Планът предвижда и забрана за всички плавателни съдове, принадлежащи на Съединените щати, Израел и "други враждебни държави"