12 Февруари, 2026

Руснак и таджикистанец са арестувани за стрелбата в истанбулска църква

Руснак и таджикистанец са арестувани за стрелбата в истанбулска църква

Задържани са двама заподозрени за убийството на турски гражданин в католическа църква в Истанбул, съобщи снощи в социалната мрежа "Екс" турският министър на вътрешните работи Али Йерликая, цитиран от ДПА.

По информация на Yeni Safak те са руски и таджикистански гражданин, свързани с "Ислямска държава".

Министърът каза още, че полицията е извършила акции на повече от 30 места в цял Истанбул и е задържала 47 души във връзка със случая, отбелязва Ройтерс.

Нападението бе извършено в 11:40 ч. местно време вчера (10:40 ч. бълг вр.) по време на служба в църквата „Санта Мария“ в квартал Саръйер. Двама маскирани нападатели стреляха по турския гражданин Тунджер Мурат Джихан, роден през 1972 г.

Престъпниците успяха да избягат след нападението. Засега не е ясно какъв е бил мотивът им.

Кметът на Истанбул Екрем Имамоглу осъди атаката.

Папа Франциск изрази солидарност с католическата общност в Истанбул по време на вчерашната си литургия на площад "Свети Петър" в Рим, посочва ДПА.

Сподели:

Коментари (0)

Нетаняху не отстъпва на Тръмп:  Сигурността на Израел - приоритет в ядрените преговори на САЩ с Иран

Нетаняху не отстъпва на Тръмп: Сигурността на Израел - приоритет в ядрените преговори на САЩ с Иран

„Не беше постигнато нищо окончателно, освен че настоявах преговорите с Иран да продължат, за да се види дали може да бъде сключена сделка“, написа Тръмп

Зеленски: Не мога да отида на преговори с Путин в Москва – столицата на страната агресор в тази война

Зеленски: Не мога да отида на преговори с Путин в Москва – столицата на страната агресор в тази война

В същото време Украйна е готова да подкрепи предложенията на Съединените щати и да участва в срещи на всякакви територии – в Америка, Европа, неутрални държави или други страни, с изключение на Руската федерация и Беларус.

Великобритания се включва в програмата за закупуване на американско оръжие за Украйна

Великобритания се включва в програмата за закупуване на американско оръжие за Украйна

Миналата година програмата е събрала около 5 милиарда долара за Украйна.