21 Януари, 2026

Саакашвили е изгубил в затвора половината си тегло и вече не може да става от леглото

Саакашвили е изгубил в затвора половината си тегло и вече не може да става от леглото

Михаил Саакашвили

Бившият президент на Грузия, 54-годишният Михаил Саакашвили е загубил в затвора над половината си тегло и вече не може да става от леглото, съобщава kasparov.ru.

Саакашвили се върна в Грузия през есента на 2021 година и беше веднага арестуван, тъй като преди това беше задочно осъден на лишаване от свобода по две наказателни дела.

На 5 ноември заместник-председателят на полския Сейм на Полша Малгожата Гошевска не беше допусната да посети Саакашвили в затвора, след като критикува грузинските власти заради отношението към него. 

Защитата на Саакшавили многократно е предупреждавала, че състоянието на бившия президент е критично, но властите отказват превеждането му в частна клиника или на лечение в чужбина.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Норвегия отказа да влезе в „Съвета за мира“ на Тръмп

Норвегия отказа да влезе в „Съвета за мира“ на Тръмп

Членове на Съвета ще бъдат дипломатически представители от различни страни. Бившият български министър на отбраната и външните работи и бивш пратеник на ООН за Близкия изток Николай Младенов беше избран за върховен представител за ивицата Газа.

Марк Карни в Давос: Изправени сме пред "брутална реалност"...

Марк Карни в Давос: Изправени сме пред "брутална реалност"...

Живеем в ера на съперничество между велики сили. Редът, основан на правила, избледнява. Силните правят каквото могат, а слабите страдат, както трябва, изтъква канадският премиер

Руският външен министър посети Куба, която е под натиск от Тръмп

Руският външен министър посети Куба, която е под натиск от Тръмп

Този месец Тръмп предупреди Хавана да „сключи сделка“, чието естество той не разкри, или да плати цена, подобна на тази на Венецуела, чийто лидер Николас Мадуро беше свален от американските сили при бомбардировка на 3 януари