Михаил Саакашвили е решил повече да не се връща в грузинската политика, съобщи адвокатът му, цитиран от The Voice of America.
"Той напуска не само "Националното движение", но изобщо грузинската политика. Сега въпросът е за живот или смърт, а не за политика. Ясно е, че сега задачата е съвсем различна, отколкото преди да дойде в Грузия", каза Валерий Гелбахиани.
Саакашвили е с диагноза анорексия, непоносимост към редица продукти и смаляване на мускулната маса в следствие на пост-стресова депресия.
Политикът в момента се намира в частна клиника в Тбилиси, защото грузинските власти не позволяват осъдения Саакашвили да напусне страната за лечение в чужбина. Те го обвиняват, че нарочно отказва храна, за да постигне освобождаване от затвора.
Част от съпартийците му заявиха, че трябва да бъде направен избор в полза на живота на бившия президент.
"Саакашвили е жертва на тоталитарната власт, която управлява сега Грузия. Ако, за да бъде запазен живота му, той трябва да напусне политиката, изборът е да бъде спасен Саакашвили", заяви пред медиите Нугзар Циклаури, един из лидерите на "Национално движение".
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Newsweek: Две години след операцията в Курска област: Украйна получи истински коз
Успехите на Украйна в развитието на далекобойните способности могат да укрепят позицията на Киев в отношенията със САЩ и президента Доналд Тръмп
Новата партия на Йозгюр Йозел води пред тази на Ердоган с близо 8 процента
Йозел обяви създаването на новата формация, след като съдът анулира конгреса на РНП, на който той е избран за лидер
Украйна получи рекорден обем военна помощ през юни от началото на 2024 г.
Основният фактор за увеличението е заемът на Европейския съюз Ukraine Support Loan, благодарение на който европейските институции са предоставили 4,3 млрд. евро военна помощ през май и юни