Бившият президент на Грузия и председател на изпълнителния комитет на Националния съвет за реформи на Украйна Михаил Саакашвили се е съгласил да стане премиер на Грузия ако опозицията победи на парламентарните избори на 31 октомври, съобщава "Интерфакс".
В Грузия Саакашвили е задочно осъден по няколко дела и е обявен за издирване, но след изборите ситуацията може да се промени.
"Естествено, аз искам да помогна на моя грузински народ да излезе от кризата. Затова обявих, че съм съгласен да бъде преходен премиер, но не с пълен мандат, а за един стабилизационен период, докато успеем да преодолеем дълбоката криза, в която се намира Грузия", написа той във Фейсбук-профила си.
Той добавя, че няма намерение да прекратява функциите си на председател на изпълнителния комитет на Националния съвет за реформи на Украйна и подчертава, че не избира между двете страни: "Моята борба продължава и тук, и там".
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Американски бомбардировач B-52 се разби в Калифорния след излитане
„Спешните екипи незабавно реагираха на място и ситуацията е в процес на изясняване"
Ген. Холгер Нойман: Ако Русия нападне НАТО, следват удари срещу Калининград и Петербург
„Ако се стигне до конфликт, ние ще защитим всеки сантиметър от нашата територия"
Бенямин Нетаняху: Войната с Иран спаси Израел от ядрено унищожение
Той добави, че липсата на действия би поставила милиони израелски граждани в опасност от „масова смърт“