27 Юни, 2026

Съби Събев: Очертава се военната операция да е широкомащабна

Съби Събев: Очертава се военната операция да е широкомащабна
Съби Събев

Очаква се военната операция в Украйна да е широкомащабна. Това каза пред Нова телевизия експертът по сигурност ген. Съби Събев.

По думите му това е една безразсъдна агресия срещу Украйна. „Имаше много предупреждения. Възможно е агресията да се ограничи до изтласкване на украинските войски до административните граници на двете области, от времето, когато бяха в състава на Украйна”, обясни Събев.

По думите му е възможно откъсване на Украйна от Азовско море и то да стане руско. "Считам, че НАТО днес ще вземе съответните решения и че Турция ще подкрепи Украйна. Възможна е доставка на нови оръжия и доброволци, които да участват във войната”, каза още генералът. И допълни, че за страната ни има риск, ако се развият по-мащабни операции и в Черно море.

"Очаквам остра международна реакция и осъждане на Русия. Тя ще бъде обявена като страна агресор в 21 век. Очаквам тежки последствия и за самата руска държава”, заключи генералът. /БГНЕС
Сподели:
Съдът задължи администрацията на Тръмп да публикува нередактирани документи от досието "Епстийн"

Съдът задължи администрацията на Тръмп да публикува нередактирани документи от досието "Епстийн"

На Министерството на правосъдието е наредено също да разкрие имената на подателите и получателите на определени имейли, както и предполагаемите съучастници на Епстийн, посочени в предварителното обвинение

ЕС: Ако Тръмп въведе нови мита, следва решителен отговор

ЕС: Ако Тръмп въведе нови мита, следва решителен отговор

"ЕС ще реагира бързо и решително, за да защити правата си и регулаторната си автономия“

Бенямин Нетаняху: Израел остава в Южен Ливан, докато "Хизбула" не се разоръжи

Бенямин Нетаняху: Израел остава в Южен Ливан, докато "Хизбула" не се разоръжи

„Най-важното е, преди всичко, Израел да остане в зоната за сигурност в Южен Ливан"

Коментари (0)