25 Февруари, 2026

Съдът отказа предсрочно освобождаване на убиеца на сенатор Робърт Ф. Кенеди

Съдът отказа предсрочно освобождаване на убиеца на сенатор Робърт Ф. Кенеди

Сирхан Сирхан по време на ареста


Съдебен състав в Калифорния отказа предсрочно освобождаване на мъж, осъден за убийството на сенатор и кандидат за президент на САЩ през 1968 г.

Сирхан Сирхан простреля смъртоносно Робърт Ф. Кенеди, който представляваше щата Ню Йорк в Сената, в хотел "Амбасадор" в Лос Анджелис на 5 юни 1968 г.

На 78-годишния убиец е отказано предсрочно освобождаване от тричленен състав, съобщава NBC News, който се позовава на говорител на Департамента за поправяне и рехабилитация.

През август 2021 г. комисия за предсрочно освобождаване е установила, че Сирхан е подходящ за предсрочно освобождаване, но губернаторът Гавин Нюсъм го е отхвърлил, посочва телевизията.

"Прецених, че Сирхан не е развил отговорността и проницателността, необходими за безопасното му освобождаване в обществото", заяви Нюсъм в публикация през януари 2022 г.

Според Си Ен Ен процедурата в сряда е била 17-ото изслушване на Сирхан за годността му за предсрочно освобождаване.

Кенеди е убит малко след като печели първичните избори за президент на Калифорния.

Сирхан е осъден за убийство първа степен и нападение с цел убийство и е в затвора от 1969 г. насам, припомня БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Мир между Украйна и Русия до 4 юли? Зеленски коментира новия краен срок на Тръмп

Мир между Украйна и Русия до 4 юли? Зеленски коментира новия краен срок на Тръмп

Президентът на страната, жертва на руската агресия, коментира съобщенията, че Съединените щати целят да прекратят войната до 4 юли, деня на 250-годишнината от независимостта на САЩ

САЩ гласуваха с “въздържал се” резолюцията на ООН за мира в Украйна

САЩ гласуваха с “въздържал се” резолюцията на ООН за мира в Украйна

С документа се призовава за незабавно и безусловно примирие и "всеобхватен, справедлив и устойчив мир"

Ескалация в Иран: Протестиращи се сблъскаха с лоялисти на режима

Ескалация в Иран: Протестиращи се сблъскаха с лоялисти на режима

Напрежението ескалира между антиправителствени активисти и проправителствени милиции, които се сблъскват в иранските университетски кампуси за четвърти пореден ден