САЩ подготвят обвинения срещу съпругата на президента на Венецуела Николас Мадуро - Силвия Флорес - за реди апрестъпления, включително незаконен оборот на наркотици и корупция, съобщава The Voice of America.
Медията прави предположение, че обвинението ще бъде свързано със сделка за продажба на кокаин, заради която двамата племенници на Флорес вече са в затвора във Флорида.
В края на март американски прокурори повдигнаха обвинение срещу Мадуро и няколко настоящи и бивши венецуелски представители на властта за наркотероризъм и контрабанда на наркотици.
Прокурорите твърдят, че Мадуро, който осма година е президент на Венецуела, от няколко години се стреми да наводни САЩ с кокаин и така да отслаби американското общество, като същевременно увеличава състоянието си.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Катар, притиснат от иранските удари, призова за деескалация
Катар, която е една от държавите посредници в преговорите между Иран и Съединените щати, осъди иранските атаки по Кувейт и Бахрейн
Руски удари причиниха разрушения в Киев: загина човек, издирват сред отломките
Спасителите съобщиха, че в резултат на руския ракетен удар в Деснянския и Святошинския район на столицата са избухнали пожари
Дания в отговор на Тръмп: Гренландия не е за продан, САЩ няма да я придобият
Изявлението на датския министър-председател Мете Фредериксен дойде, след като президентът на САЩ Доналд Тръмп обяви пак намерението си островът да премине под американски контрол